دنبال میکنم

تخفیفات شگفت انگیز در صفحه اینستاگرام هایپرگل

پیام میفرستم

پشتیبانی سریع واتساپ فروشگاه هایپرگل

پشتیبانی 49 00 00 43 - 021 داخلی 116

شماره تماس: 02143000049

0

عضویت

پس از وارد کردن آدرس ایمیل لینکی به ایمیل شما ارسال میگردد که حاوی لینک تعیین رمز عبور است.

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش و برای تجربه خرید بهتر استفاده میشود

آیا گل ارکیده برای گربه‌ها (حیوانات خانگی) سمی است؟

برای بچه گربه‌های کنجکاو بو کشیدن گیاهان آپارتمانی جدید کار غیرمعمولی نیست. البته این عادت می‌تواند اشک شما را در بیاورد. انجمن بیمارستان حیوانات آمریکا (AAHA) گیاهان را به عنوان یکی از رایج‌ترین سموم حیوانات خانگی معرفی می‌کند. بنابراین، اگر گربه شما گلبرگ‌های گران‌بهای ارکیده شما را خورده است، ممکن است تعجب کنید که آیا […]

آیا گل ارکیده برای گربه‌ها (حیوانات خانگی) سمی است؟
01 خرداد 1402
jabar
مجله هایپرگل
113 views

برای بچه گربه‌های کنجکاو بو کشیدن گیاهان آپارتمانی جدید کار غیرمعمولی نیست. البته این عادت می‌تواند اشک شما را در بیاورد. انجمن بیمارستان حیوانات آمریکا (AAHA) گیاهان را به عنوان یکی از رایج‌ترین سموم حیوانات خانگی معرفی می‌کند. بنابراین، اگر گربه شما گلبرگ‌های گران‌بهای ارکیده شما را خورده است، ممکن است تعجب کنید که آیا ارکیده‌ها برای گربه‌ها سمی هستند یا گیاهان خانگی دوست‌دار حیوانات خانگی هستند.

اگر از دوستداران گل ارکیده هستید، خبر خوب این است که بیشتر گونه‌های ارکیده برای گربه‌ها یا سگ‌ها سمی نیستند. اما این بدان معنا نیست که حیوان خانگی شما برای تهیه یک وعده غذایی از این زیبایی‌های عجیب و غریب دست برداشته باشد.

حیوانات خانگی و گیاهان

اکثر گونه‌های ارکیده برای گربه‌ها سمی نیست.

مرکز ASPCA گونه محبوب Phalaenopsis ارکیده را به عنوان گیاهی غیر سمی برای سگ و گربه فهرست می‌کند. با این حال، بیش از 25000 گونه در خانواده Orchidaceae وجود دارد. در حالی که هیچ گونه گزارشی مبنی بر سمی بودن جدی برای گربه‌ها هنگام بلعیدن وجود ندارد، اما در مورد سمی نبودن گ.نه‌های آزمایش نشده نمی‌توان مطمئن بود.

شایان ذکر است که ارکیده های (Cypripedium spp) باعث تحریک پوستی خفیف در انسان می‌شوند، بنابراین ممکن است همین امر در مورد گربه‌ها نیز صادق باشد.

غیرسمی، اما همچنان مشکل ساز

اگرچه ارکیده‌ها برای گربه‌ها سمی نیستند، اما خوردن گل‌های آن توسط گربه‌ها نیز درست نیست. این اقدام زیبایی این گیاه را نابود می‌کند و مصرف گیاهان برای گربه‌های گوشتخوار مناسب نیست. خوردن هر قسمت از ارکیده یا سایر گیاهان می‌تواند باعث ناراحتی معده و استفراغ در گربه‌ها شود.

خطر دیگر این است که ممکن است آفت‌کش‌هایی روی گیاه وجود داشته باشد که برای حیوانات خانگی سمی هستند. شما با اطمینان نمی‌دانید که تامین کنندگان از چه چیزی برای ارکیده‌های خود استفاده می‌کنند. همچنین اگر گربه شما تمایل زیادی به خاک گلدان دارد، خاک نیز می‌تواند حاوی کود شیمیایی سمی باشد. در صورت شک، ارکیده خود را با استفاده از یک کود آلی ایمن برای حیوانات خانگی، مانند امولسیون ماهی، در یک گلدان تازه قرار دهید.

چرا حیوانات خانگی جذب گل ارکیده می‌شوند؟

آیا گل ارکیده برای گربه‌ها (حیوانات خانگی) سمی است؟

خوردن گیاهان در گربه‌های خانگی امر رایجی است. پیش از این، متخصصان فرض می‌کردند که این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که گربه‌ها احساس ناراحتی می‌کنند و می‌خواهند خود را وادار به استفراغ کنند. با این حال، مطالعات نشان می‌دهد این رفتار که معمولاً با ناراحتی‌های شکمی ایجاد نمی‌شود، بلکه یک رفتار غریزی است.

برخی از حیوانات خانگی ممکن است به سمت طعم، عطر یا گلبرگ‌های گل‌های ارکیده‌ی شما کشیده شوند و برخی دیگر ممکن است برای سرگرمی یا برای رفع خستگی یا استرس، آن‌ها را بخورند.

چگونه از خوردن ارکیده حیوانات خانگی خود جلوگیری کنیم؟

حیوانات خانگی

اگر نمی‌خواهید بچه گربه‌تان ارکیده عزیزتان یا هر گیاه آپارتمانی دیگری را که به دقت نگهداری کرده اید، بخورد، همه چیز به مدیریت و رفع نیازهای اساسی او بستگی دارد. در ادامه چند روش مراقبت از گیاهان در برابر حیوانات خانگی آمده است:

پیشنهاد جایگزین: سرمایه‌گذاری روی اسباب‌بازی‌های تحریک‌کننده و خوراکی‌های پازلی می‌تواند به زمانی که گربه‌تان از روی کسالت گیاهان را می‌خورد کمک کند.

گیاه خود را ضد گربه کنید: گربه‌ها آکروبات‌های چیره دستی هستند، بنابراین قرار دادن ارکیده در یک قفسه بلند ممکن است کافی نباشد و ممکن است باعث شود گربه شما گیاه ظریف شما را از ارتفاع بلند بیندازد. در نظر بگیرید که ارکیده شما از کجا می‌تواند نور مورد نیاز خود را دریافت کند، اما گربه شما نمی‌تواند با آن ارتباط برقرار کند.

مقداری گیاه گربه تهیه کنید: هر زمان که گربه گیاه دوست شما به گلبرگ‌های ارکیده علاقه نشان می‌دهد، او را به سمت گیاه مناسب‌تری هدایت کنید.

به گربه‌های مضطرب کمک کنید تا آرام شوند: گربه‌ها ممکن است گیاهان را به عنوان راهی برای کاهش استرس بجوند. اگر فکر می‌کنید گربه‌تان مضطرب است، از یک رفتارشناس حرفه‌ای حیوانات خانگی دعوت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا عوامل استرس زا را تعیین کنید و به گربه خود کمک کنید احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

سخن پایانی

بسیاری از حیوانات خانگی به خوردن و بلعیدن گیاهان خانگی و شاخ و برگ‌های آن علاقه نشان می‌دهند. هایپرگل سعی کرده است در این مقاله روش‌هایی برای جلوگیری از خوردن این گیاهان توسط گربه‌ها اشاره کند. برای اطلاع از قیمت انواع گیاهان خانگی با شماره تماس 02143000049 تماس حاصل نمایید.