دنبال میکنم

تخفیفات شگفت انگیز در صفحه اینستاگرام هایپرگل

پیام میفرستم

پشتیبانی سریع واتساپ فروشگاه هایپرگل

پشتیبانی 49 00 00 43 - 021 داخلی 116

شماره تماس: 02143000049

0

عضویت

پس از وارد کردن آدرس ایمیل لینکی به ایمیل شما ارسال میگردد که حاوی لینک تعیین رمز عبور است.

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش و برای تجربه خرید بهتر استفاده میشود

گل آرایی به کمک روانشناسی رنگ‌

چگونه به کمک روانشناسی رنگ‌ بهترین گل آرایی را انتخاب کنیم؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا محیط اطراف شما بر احساسات و وضعیت ذهنی شما تأثیر می‌گذارد؟ ممکن است این تاثیر مربوط به رنگ‌های آن مکان باشد که به این روانشناسی رنگ ها می گویند روشی که مغز ما رنگ‌ها را […]

روانشناسی رنگ گل
27 فروردین 1402
jabar
مجله هایپرگل
125 views

چگونه به کمک روانشناسی رنگ‌ بهترین گل آرایی را انتخاب کنیم؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا محیط اطراف شما بر احساسات و وضعیت ذهنی شما تأثیر می‌گذارد؟ ممکن است این تاثیر مربوط به رنگ‌های آن مکان باشد که به این روانشناسی رنگ ها می گویند

روشی که مغز ما رنگ‌ها را تفسیر می کند در مطالعه روانشناسی رنگ‌ مورد بررسی قرار می‌گیرد.کسانی که روانشناسی رنگ‌ را مطالعه می‌کنند، تأثیرات ذهنی و احساسی رنگ‌ها را نیز بر روی افراد تجزیه و تحلیل می‌کنند. با یادگیری روانشناسی رنگ‌ می توانید از رنگ‌ها برای ایجاد فضای دلخواه در مهمانی یا جمع‌های خود استفاده کنید.

روانشناسی رنگ گل

 

در حالی که یک انسان معمولی می‌تواند حدود 1 میلیون طیف رنگی را ببیند، فقط دو دسته اصلی وجود دارد که همه رنگ‌ها در آنها قرار می‌گیرند: گرم یا سرد. رنگ‌های سرد برای تشویق خلاقیت و ایجاد یک اثر آرام‌بخش شناخته می‌شوند، در حالی که رنگ‌های گرم می‌توانند محرک یا ایجاد کننده احساس گرما باشند.

هنگام برنامه ریزی دکور مراسم بعدی خود یا چیدمان گل برای یک موقعیت خاص، معنای خاص هر رنگ را در نظر بگیرید. سپس، آن را با یک گل با معنی مشابه جفت کنید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید.

روانشناسی رنگ‌ گرم

اگر علاقه‌مند به تحریک افکار و احساسات قوی هستید، رنگ‌های گرم‌تر مانند نارنجی، قرمز و زرد راه حل مناسبی هستند. این رنگ‌ها در روانشناسی رنگ برای برانگیختن احساساتی مانند شادی و مثبت گرایی بسیار مناسب اند. قرمز معمولاً مترادف با عشق و روابط عاشقانه است چرا که با قلب انسان ارتباط دارد. رنگ های نارنجی و زرد معمولا با خوشحالی و شادی همراه هستند. این رنگ‌ها می‌توانند انرژی مثبت را در فضاهایی که در آن قرار می‌گیرند تقویت کنند.

روانشناسی رنگ قرمز

روانشناسی رنگ

رنگ قرمز بیش از هر رنگ دیگری توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. قرمز به دلیل رنگ آتشین خود، انواع احساسات قوی را تحریک می‌کند. به عنوان نمادی از شور و عشق، یک چیدمان زرشکی بهترین رنگ برای ابراز احساسات به کسی است که دوستش می‌دارید.

گل رز: گل رز که نمادی از عشق است، پیام عشق، اشتیاق و قدردانی را منتقل می‌کند.

گل لیلیوم: اگرچه این گل در رنگ‌های زیادی وجود دارد، اما لیلیوم قرمز، نمادی از اشتیاق است.

روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجب در علم روان شناسی

نارنجی که با موضوع شادی در ارتباط است، نشان دهنده انرژی و نشاط می‌باشد. ترکیبی از گل‌هایی به رنگ نارنجی را به افرادی که دوران سختی را می‌گذرانند هدیه دهید. برای گردهمایی‌های صبحگاهی، از گل‌هایی به این رنگ استفاده کنید تا انرژی بیشتری به ارمغان بیاورد.

گل کوکب: کوکب نمادی از ظرافت، وقار و قدرت درونی است.

گل همیشه بهار: این گل نمادی از شادی است و معمولاً با گرمای خورشید مقایسه می‌شود.

روانشناسی رنگ زرد

 رنگ زد در علم روان شناسی

رنگ زرد نشان دهنده سلامتی و احترام است. همچنین رنگ بسیار محرکی است! این رنگ که نماینده دوستی است، گزینه بسیار خوبی برای دورهمی‌های دوستانه است. گل‌های زرد یک هدیه عالی برای تشویق دیدگاه‌های مثبت هستند.

گل آفتابگردان: رنگ زرد آفتابگردان نماد دوستی، هوش، شادی و سرزندگی است.

گل نرگس: این گل نماد شروع جدید، تولد دوباره و خوش شانسی است. شکفتن این گل هم زمان با رسیدن بهار است.

روانشناسی رنگ‌ سرد

آیا به دنبال افزایش خلاقیت خود هستید یا پس از یک روز کاری طولانی انرژی شما از بین می‌رود؟ در محیط اطراف خود از رنگ‌های سرد استفاده کنید تا بین سکون و حرکت تعادل ایجاد کنید. یکی از رنگ های سرد بسیار محبوب، سبز است که صلح آمیز و آرامش بخش در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که تصور می‌شود این رنگ فشار کمتری به عضلات چشم وارد می‌کند. قرار دادن سایه‌های مختلف از رنگ سبز در باغ‌ها یا دکوراسیون منزلتان راهی عالی برای متعادل کردن رنگ‌های بسیار محرک است.

آبی که یک رنگ سرد و آرام است، به کاهش سرعت تنفس و کاهش فشار خون معروف است. با ترکیبی از این رنگ‌ها در محیط اطراف خود، می‌توانید کمی راحت‌تر نفس بکشید و کمی واضح‌تر فکر کنید. رنگ بنفش به عنوان نشان دهنده سلطنت در نظر گرفته می‌شود، زیرا رنگ بنفش از نظر تاریخی بسیار گران بوده و به سختی به دست می‌آید. این رنگ همچنین نمادی از خلاقیت و معنویت است.

روانشناسی رنگ سبز

روان شناسی رنگ

این رنگ نشان دهنده خوش شانسی، طراوت و تجدید است. رنگ سبز از روشن و جسور گرفته تا نرم و خاموش، انرژی پر جنب و جوشی را به هر موقعیتی می‌آورد. رنگ سبز را به ترکیب عروسی، سالگرد یا جشن تولد اضافه کنید تا نشانه آرزوهای خوب برای شروعی تازه باشد.

گل داوودی: گل داودی نماد دوستی، وفاداری و فداکاری است.

گل ادریس: این گل نماد سپاسگزاری و احساسات قلبی است.

روانشناسی رنگ آبی

رنگ ابی

سایه‌های مختلف آبی نشان دهنده آرامش، وفاداری و حمایت است. سایه‌های عمیق‌تر معمولاً نماد اعتماد هستند، در حالی که آبی‌های روشن‌تر آرامش‌بخش هستند. گل‌های آبی به دلیل تمایلات آرامش‌بخشی که دارد، هدیه‌ای عالی برای بهبودی سریع هستند.

گل زنبق: زنبق در اساطیر یونان به عنوان الهه رنگین کمان نشان داده شده است. زنبق آبی در حالی که رنگ های زیادی دارد، نماد ایمان و امید است.

گل نیلوفر: نیلوفر آبی که گرما را جذب می‌کند نماد عشق، محبت و اشتیاق معنوی است.

روانشناسی رنگ بنفش

روان شناسی رنگ بنفش

بنفش رنگ قدرت، خلاقیت و تجمل است. چیدمان‌های حاوی گل‌های بنفش برای افرادی که تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کرده اند، مانند جشن عروسی یا جشن تولد، عالی هستند.

گل بنفشه: بنفشه روشن با عشق اول همراه است، در حالی که نسخه بنفش تیره‌تر نماد معنویت است.

گل ارکیده: ارکیده‌های بنفش ملکه واقعی پادشاهی گل‌ها در نظر گرفته می‌شوند. آن‌ها نماد سلطنت، تحسین و احترام هستند.

گل لاله: گل لاله برای 11 سال ازدواج مناسب است، گل لاله بنفش نماد سلطنت است.

کلام پایانی

در حالی که گل‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف هستند، رنگ‌هایی که برای نمایش یا هدیه انتخاب می‌کنید می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. چه یک گل آرایی با رنگ‌های گرم را برای یک مهمانی پر جنب و جوش ترجیح دهید یا یک دسته گل با رنگ سرد برای یک عروسی رمانتیک، انتخاب یک پالت رنگی می‌تواند بر روحیه مهمانان شما تأثیر بگذارد.