دنبال میکنم

تخفیفات شگفت انگیز در صفحه اینستاگرام هایپرگل

پیام میفرستم

پشتیبانی سریع واتساپ فروشگاه هایپرگل

پشتیبانی 49 00 00 43 - 021 داخلی 116

شماره تماس: 02143000049

0

عضویت

پس از وارد کردن آدرس ایمیل لینکی به ایمیل شما ارسال میگردد که حاوی لینک تعیین رمز عبور است.

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش و برای تجربه خرید بهتر استفاده میشود

نقاشی‌های معروف از گل‌ها

هنگامی که زمان خلق هنر فرا می‌رسد، هم نقاشان حرفه‌ای و هم کودکان نوپا با مداد رنگی به دنیای اطراف خود نگاه می‌کنند تا از آنها الهام بگیرند. شاید آن‌ها متوجه رنگ‌های پررنگ در زمان غروب می‌شوند و از این رنگ‌ها برای یک نقاشی انتزاعی استفاده می‌کنند؛ یا شاید به دست‌های انسان نگاه می‌کنند و […]

نقاشی‌های معروف از گل‌ها
28 فروردین 1402
jabar
مجله هایپرگل
274 views

هنگامی که زمان خلق هنر فرا می‌رسد، هم نقاشان حرفه‌ای و هم کودکان نوپا با مداد رنگی به دنیای اطراف خود نگاه می‌کنند تا از آنها الهام بگیرند. شاید آن‌ها متوجه رنگ‌های پررنگ در زمان غروب می‌شوند و از این رنگ‌ها برای یک نقاشی انتزاعی استفاده می‌کنند؛ یا شاید به دست‌های انسان نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند شکل آن‌ها را به‌دقت ثبت کنند. همچنین ممکن است به یکی از بهترین موضوعات یعنی نقاشی گل‌ها فکر کنند.

نقاشی گل‌ها

هنرمندان از انواع مختلف، هزاران سال است که هم برای الهام گرفتن و هم به عنوان راهی برای بهبود مهارت‌های خود به گل روی آورده اند. انواع مختلف از گل‌های زیبا به نقاشان اجازه می‌دهد تا تکنیک‌هایی مانند توسعه رنگ، سایه زدن و لایه بندی را تمرین کنند. شاید به همین دلیل است که هیچ قصوری در نقاشی‌ گلها در جهان وجود ندارد.

چه زمانی که می‌خواهید دکور یک تولد را با گل‌ها طراحی کنید؛ و چه زمانی که به دنبال خلق ایده برای اثر هنری خود هستید، تماشای این آثار هنری خالی از لطف نیست. هایپرگل فهرستی از برخی از محبوب‌ترین آثار گل را جمع آوری کرده است. این آثار در سبک‌هایی از جمله امپرسیونیسم، مدرنیسم و سوررئالیسم خلق شده اند. با ما همراه باشید.

نیلوفرهای آبی اثر کلود مونه (Water Lilies)

نیلوفرهای آبی

نیلوفرهای آبی در سال 1906 توسط کلود مونه فرانسوی نقاشی شده است این نقاشی زیبایی این گیاهان آبزی را برجسته می‌کند. اگرچه مونه سال‌ها حوض‌ها و مناظر همراه آن را نقاشی می‌کرد، اما ترجیح داد در این نقاشی رنگ روغن، روی پدهای سبز سوسن و نیلوفرهای آبی صورتی تمرکز کند.

زندگی بی‌جان با زنبق اثر ونسان ون گوگ (Irises)

زندگی بی جان با زنبق

به فیلم Still Life with Irises نگاهی بیندازید. ممکن است گل‌های بنفش خیره کننده‌ای که در پس زمینه طلایی-نارنجی چیده شده اند، شگفت زده‌تان کند. اما وقتی دقیق‌تر نگاه کنید، می‌توانید ضربه‌های قلم موی واضحی را ببینید که به نظر می‌رسد به شیوه‌ای دیوانه‌وار و در عین حال عمدی انجام شده‌اند. این جزئیات نشان می‌دهد که چگونه روش رنگ آمیزی و نقاشی گل‌ها می‌تواند معانی عمیق‌تری از زیبایی را منتقل کند.

ون گوگ زمانی که در بیمارستان روانی سن رمی اقامت داشت، زندگی بی جان با زنبق را نقاشی کرد. گرچه او قصد داشت نقاشی این اثر فقط مطالعه‌ای در باب گل باشد؛ اما در آن می‌توان جسارت زندگی حتی در زمان‌های تاریک را پیدا کرد.

گلدانی با دوازده گل آفتابگردان اثر ونسان ون گوگ (Sunflowers)

گلدانی با 12 گل آفتابگردان

درست است، یک نقاشی ون گوگ دیگر! ون گوگ در طول دوران هنری خود گل‌ها را نقاشی می‌کرد، اما نقاشی “گلدانی با دوازده گل آفتابگردان” در سال 1888 شاید مشهورترین نقاشی گل او باشد. دوازده گل آفتابگردان با سبک‌ها و فرم‌های مختلف را به تصویر می‌کشد. این گل‌ها در یک گلدان قرار گرفته اند. ون گوگ در طول زندگی پرچالش خود و مبارزه با سلامت روان، به گل آفتابگردان به عنوان نشانه ای از زیبایی ناب و امید روی آورد. شاید این به خاطر رنگ زرد روشن گل است. به علاوه آن‌ها همیشه به سمت خورشید می‌چرخند و به دنبال روشنایی هستند.

نقاشی گل‌ها، نرگس اثر پیت موندریان (Amaryllis)

گل نرگس

این اثر آبرنگ دو رنگ، دارای رنگ‌های اصلی پررنگ قرمز و آبی است. گل‌های آماریلیس قرمز روشن، از یک گلدان آبی روشن بیرون می‌آیند که در پس زمینه آبی پررنگ قرار گرفته است.

موندریان با خلق این نقاشی در سال 1910 تمایل خود را برای دور شدن از امپرسیونیسم و حرکت به سمت فوویسم نشان داد.

بائرنگارتن اثر گوستاو کلیمت (Poppies, Daisies, Wildflowers)

بائرگارتن

این نقاشی امپرسیونیستی متعلق به 1907 توسط گوستاو کلیمت اتریشی که به عنوان “باغ گل” نیز شناخته می‌شود. این اثر نشان می‌دهد که چگونه گل‌های رنگارنگ متعددی می‌توانند برای خلق یک شاهکار گرد هم آیند. کلیمت به جای تمرکز بر جزئیات هر شکوفه، رنگ‌های روشن شکوفه‌ها و نحوه تضاد و حمایت آن‌ها از یکدیگر را برجسته می‌کند.

نمای نزدیک و باغ شخصی در منظره‌ای سرسبز قرار گرفته است. این لوکیشن نقاشی را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند. همچنین شکل هرمی این نقاشی، استفاده کلیمت از رنگ و الگو را برجسته می کند.

گل اختر قرمز اثر جورجیا اوکیف (Canna Lily)

اوکیف

جورجیا اوکیف به‌خاطر نقاشی‌های گل در مقیاس بزرگ شناخته می‌شود، که بسیاری از این گل‌ها را از نقطه نظر شخصی و نزدیک به تصویر می‌کشد. اختر قرمز یکی از نقاشی‌های گل است که این سبک را نشان می‌دهد. در نگاه اول، نقاشی کمی انتزاعی به نظر می‌رسد، اما با بررسی دقیق‌تر مشخص می‌شود که گل همنام خود را به تصویر می‌کشد.

Red Canna دارای عناصر بسیاری از سبک امضای O’Keeffe است. از جمله آن می‌توان به ضربات قلم موی ظریف و نامرئی اشاره کرد. این اثر همچنین دارای عناصر طبیعی و سبک مدرنیسم است که اوکیف هنوز به آن مشهور است.

رز مراقبه اثر سالوادور دالی (Rose)

رز مراقبه

دالی به‌خاطر سبک سورئالیستی‌اش شناخته می‌شود. او اغلب عناصری مانند ساعت‌هایی که در صحرا ذوب می‌شوند را نقاشی می‌کند. در حالی که رز مراقبه بسیار ساده‌تر از بسیاری از نقاشی‌های دیگر او به نظر می رسد، بدون شک سبک سورئالیسم نمادین او را حفظ می‌کند. این نقاشی یک گل رز قرمز ساده و بدون ساقه را نشان می‌دهد. این گل رز بر روی منظره بیابانی بی‌ثمر آویزان شده است.

نقاش گل‌های آفتابگردان اثر پل گوگن (Sunflowers)

نقاش گل آفتابگردان

این تابلوی گل ادای احترام به نقاش یکی دیگر از آثار هنری این فهرست است. در سال 1888، گوگن و ونسان ون گوگ با هم در خانه‌ای در فرانسه زندگی می‌کردند. در طول این مدت، گوگن دید که ون گوگ گل‌های آفتابگردان زیادی را نقاشی می‌کند، به همین دلیل به دنبال جذب استعداد هنری دوستش با استفاده از استعداد خود بود.

نقاش گل آفتابگردان روشی بود که گوگن برای نمایش قدردانی دوستش از گل آفتابگردان و همچنین استعدادهای او به عنوان یک نقاش اعمال کرد. این نقاشی ون گوگ را با قلم مو در دست نشان می‌دهد که در حال کار بر روی شکار گل‌های آفتابگردان محبوبش است.

زندگی بی جان گل‌ها اثر آمبروسیوس بوشارت (Roses, Tulips, Poppies)

نقاشی زندگی بی جان گل‌ها

نقاش هلندی Ambrosius Bosschaert III که با نام Ambrosius Bosschaert the Elder نیز شناخته می‌شود، در دوران طلایی هلند، نقاشی‌های بی‌جان از گل‌ها را تولید کرد. بسیاری از این نقاشی‌ گل‌ها درخشانی از جمله گل رز، لاله و خشخاش را نشان می‌دادند.

زندگی بی‌جان گل‌های 1614 شامل یک سبد بافته شده پر از شکوفه‌هایی از جمله گل رز، بابونه، و لاله است. سبد بالای میزی قرار دارد که در آن چند گل بزرگ رنگی در کنار یک پروانه و سنجاقک قرار گرفته اند.

یاس بنفش در پنجره اثر مری کاسات (Lilacs)

نقاشی گل یاس بنفش در پنجره

مری کاسات در منطقه پیتسبورگ به دنیا آمد. اما بیشتر عمر خود را در فرانسه گذراند. اگرچه کاسات در روزهایی که به عنوان یک هنرمند زندگی می‌کرد، بسیاری از زندگی بی جان را کامل نکرد، یاس در پنجره استعداد او را برای انجام این کار به تصویر می‌کشد. این نقاشی معروف گل حتی برخی را به این سوال وا می‌دارد که چرا کاسات بیشتر گل‌ها را نقاشی نمی‌کند. این نقاشی پایه‌ای ساده و در عین حال خیره کننده از گل‌های اسطوخودوس و یاس بنفش سفید را به تصویر می‌کشد که روی لبه پنجره نشسته اند. نقاشی کاسات زیبایی گل‌های تازه چیده شده از باغ را به تصویر می‌کشد. همچنین نقطه‌نظر جالبی را از تماشا کردن گل به جای نگاه کردن به بیرون، نشان می‌دهد.

نقاشی گل‌ها اثر اندی وارهول (Hibiscus)

نقاشی گل‌ها

بله، گل ها می توانند فرهنگ پاپ باشند! در سال 1964، وارهول گل هیبیسکوس را به عنوان راهنمای خود انتخاب کرد و سبک پاپ آرت نمادین خود را به کار گرفت. اثر گل‌ها یک نقاشی نیست، بلکه یک لیتوگرافی است (نوعی چاپ که با سنگ و فلز انجام می‌شود).

این طرح‌ها چهار گل ساده و روشن را نشان می‌دهند که در بستری از چمن سبز بافت نشسته‌اند. این سری از چاپ‌ها همچنین دارای یک پس زمینه کاملاً دراماتیک است. وارهول به‌جای استفاده از گل‌های واقعی به عنوان منبع الهام‌ خود، به عکسی از هیبیسکوس که پیدا کرده بود روی آورد. وقتی پاتریشیا کالفیلد عکاس متوجه استفاده غیرمجاز وارهول از عکس شد، از او شکایت کرد.

نقاشی گل‌ها، هیبیسکوس اثر هیروشیگه (Hibiscus)

نقاشی گل‌ها از دیرباز در ژاپن معانی مهمی داشته اند، جایی که می‌توان از آن‌ها برای انتقال معنی بر اساس زبان ژاپنی گل‌ها به نام hanakotoba استفاده کرد. ازدیگر از جنبه‌های بزرگ فرهنگ ژاپنی هنر ساختن چاپ‌های چوبی است. این هنر به نام ukiyo-e نیز شناخته می‌شود. هیروشیگه یکی از مشهورترین و با استعدادترین هنرمندان ukiyo-e بود و هیبیسکوس 1845 استعدادهای او را به نمایش گذاشت.

اگرچه Hibiscus از نظر فنی یک نقاشی نیست، ما نمی‌توانیم آن را در این فهرست قرار ندهیم. رنگ‌های جسور آمیخته با طراحی به ظاهر اولیه نشان می‌دهد که گل‌ها حتی در ساده‌ترین شکل خود می‌توانند زیبا باشند.

از گل‌ها الهام بگیرید.

درست مانند بسیاری از هنرمندان بزرگ که از زیبایی طبیعی گل‌ها الهام گرفتند، شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. هایپرگل با استفاده از رنگ‌های روشن و بافت‌های جذاب، گل‌هایی طراحی می‌کند که به خانه شما زندگی می‌بخشد.