دنبال میکنم

تخفیفات شگفت انگیز در صفحه اینستاگرام هایپرگل

پیام میفرستم

پشتیبانی سریع واتساپ فروشگاه هایپرگل

پشتیبانی 49 00 00 43 - 021 داخلی 116

شماره تماس: 02143000049

0

عضویت

پس از وارد کردن آدرس ایمیل لینکی به ایمیل شما ارسال میگردد که حاوی لینک تعیین رمز عبور است.

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش و برای تجربه خرید بهتر استفاده میشود

5 مدل نحوه چیدمان گل

در این مدل از چیدمان، انتخاب گلدان مناسب به اندازه نوع گل­‌هایی که بر می­‌گزینید اهمیت دارد. می‌‍­توانید چیدمان مرکزی را به عنوان یک عنصر در طراحی کلی داخلی خانه خود در نظر بگیرید. بنابراین ممکن است بخواهید گلدان­‌های گل یا ظروفی را انتخاب کنید که سبک مورد نظر شما را تکمیل می‌کنند. برای تم روستایی با گل‌های آبشاری کنار ظرف، از سفال‌های عتیقه یا یک پارچ آب زیبا به عنوان گلدان استفاده کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید ظاهری رسمی‌تر داشته باشید، می‌توانید از یک گلدان سنتی استفاده کنید و گل‌ها را محکم ببندید تا صاف بایستند.

چیدمان گل
19 فروردین 1402
jabar
مجله هایپرگل
129 views

برای داشتن گلدانی پر از گل‌های تازه، به گل‌های خود اندکی شاخ و برگ سبز رنگ اضافه کنید تا به فضای پیرامون خود رنگ ببخشید. برای یادگیری نحوه چیدمان گل‌ و خلق یک دکور جذاب با هایپر گل همراه باشید.

گل آرایی چیست؟

دستع گل

گل آرایی (طراحی با گل)، هنر استفاده از گل‌های تازه، سبزه و سایر مواد گیاهی برای ایجاد یک مجسمه تماشایی از گل‌ها است. چیدمان‌ گل می‌توانند محوری باشند، مانند روی میز ناهارخوری، یا این که تکمیل کننده دکوراسیون منزل شما باشد، مانند ورودی یا روی میز اصلی در اتاق نشیمن. گل‌فروشان معمولاً با استفاده از شاخه‌های گل، چیدمان‌های زیبایی ایجاد می‌کنند، اما شما می‌توانید نسخه خود را با استفاده از گل‌ها، گیاهان کوچک یا سایر گیاهان مورد علاقه خود ایجاد کنید.

5 روش مختلف گل آرایی

شما می­‌توانید گل آرایی خود را در اشکال، اندازه‌­ها و طرح‌­های رنگی مختلف ایجاد کنید. هایپر گل در این مقاله چند نوع گل آرایی رایج را که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید ارائه کرده است. با هایپر گل بمانید.

نمایش گلدان غنچه

گلدان غنچه گل

گلدان­‌های شکوفه‌های کوچک را با غنچه‌های رز ظریف، گل‌های وحشی کوچک یا سایر شکوفه­‌های کوچک پر کنید. با این روش حمام­‌ها، راهروها و فضاهای کوچک خانه خود را بیارایید.

چیدمان مرکزی

چیدمان مرکزی گل

در این مدل از چیدمان گل، انتخاب گلدان مناسب به اندازه نوع گل­‌هایی که بر می­‌گزینید اهمیت دارد. می‌‍­توانید چیدمان مرکزی را به عنوان یک عنصر در طراحی کلی داخلی خانه خود در نظر بگیرید. بنابراین ممکن است بخواهید گلدان­‌های گل یا ظروفی را انتخاب کنید که سبک مورد نظر شما را تکمیل می‌کنند. برای تم روستایی با گل‌های آبشاری کنار ظرف، از سفال‌های عتیقه یا یک پارچ آب زیبا به عنوان گلدان استفاده کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید ظاهری رسمی‌تر داشته باشید، می‌توانید از یک گلدان سنتی استفاده کنید و گل‌ها را محکم ببندید تا صاف بایستند.

دسته گل یکنواخت

دسته گل یکنواخت

برای داشتن نمایشی شیک از گل‌ها در هر فصلی، گل­‌ها و مواد پرکننده‌­ای را انتخاب کنید که همگی به یک پالت رنگ تعلق دارند. در بهار و اوایل تابستان، می‌توانید چیدمانی را با گل‌های لاله یا گل پیونی در سایه‌های مشابه رنگ قرمز یا صورتی انتخاب کنید. برای چیدمانی یکنواخت از گل‌های تابستانی، می‌توانید از قیچی برای برداشتن چند قلمه از ادریسی‌های باغتان استفاده کنید و آن‌ها را با مقداری پرکننده سبز مخلوط کنید تا یک آرایش زیبا از گل‌های بزرگ داشته باشید.

آرایش سبزیجات

نحوه چیدیمان گل آرایش سبزیجات

شما می­‌توانید با استفاده از موادی فراتر از گل­‌های بریده، یک نقطه کانونی مبتنی بر گیاه ایجاد کنید. برای چیدمان گل پاییزی یا زمستانی، ممکن است از سبزیجاتی مانند کنگر فرنگی، برگ‌­های کلم پیچ، کدوهای کوچک و کلم‌­های رنگارنگ استفاده کنید. سعی کنید آن‌­ها را در یک گلدان شیشه­‌ای، کاسه یا سینی کم عمق بچینید.

آرایش گل‌های وحشی

دسته گل‌های وحشی

گل­‌های وحشی را مانند گل­‌های آفتابگردان کوچک از بازار کشاورزان تهیه کنید تا یک گل آرایی نیمه تابستانی با شکوفه­‌های فصلی ایجاد کنید.

چگونه یک آرایش زیبا از گل‌ها ایجاد کنیم؟

قبل از ایجاد یک گل آرایی زیبا، ممکن است بخواهید ابتدا در مورد طرح گل و انواع مختلف دسته گل تحقیق کنید. بعد از اینکه بهترین گل‌­ها را متناسب با ترجیحات خود انتخاب کردید، می­‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید تا آرایشی چشم نواز و ماندگار ایجاد کنید.

گلدان را تمیز کنید در چیدمان گل

برای تمیز کردن گلدان یا ظرف از صابون استفاده کنید. یک گلدان تمیز عمر طولانی‌تر گل‌های شما را تضمین می‌کند.

گل‌ها را آماده کنید.

با استفاده از یک قیچی مخصوص گیاهان انتهای هر گل را با زاویه چهل و پنج درجه ببرید. اگر از فروشندگان عمده خرید می‌کنید، این گام برای شما بسیار اهمیت دارد. بریدن انتهای گل‌ها به جذب بیشتر آب کمک می‌کند.

برش 45 درجه گل

مواد پر کننده را مرتب کنید.

از فوم یا شبکه­‌های مخصوص گل استفاده کنید. این موارد می­‌توانند به ایستادن گیاهان کمک کنند. از گل‌های پرکننده مانند میخک استفاده کنید تا رنگ و حجم بیشتری به دسته گل بیفزایید. همچنین می‌توانید از پرکننده‌های سبز مانند سرخس، اکالیپتوس یا پیچک استفاده کنید. پرکننده به تعادل شکل و اندازه کمک می­کند و می‌تواند تضاد رنگ نیز ایجاد کند.

چیدمان گل و اضافه کردن گلها

چیدمان گل را با اضافه کردن بزرگ‌ترین شکوفه­‌ها، که نقطه کانونی هستند، به گلدان آغاز کنید. سپس شکوفه­‌های کوچکتر را اضافه کنید و پس از آن سبزینگی‌ها را برای پر کردن فضای اضافی قرار دهید.

نحوه چیدیمان گلها

چیدمان گل و کوتاه کردن ساقه ها

بعد از اینکه گلدان را پر کردید، به ارتفاع شکوفه­‌ها نگاهی بیندازید. ممکن است بخواهید برخی از گیاهان پرکننده بلند را در صورتی که از سایر گل­‌ها بلندتر هستند کوتاه کنید. گل‌­های بزرگ باید در راستای مواد پرکننده یا بلندتر از آن قرار گیرند.

آب اضافه کنید.

اضافه کردن آب به گلدان

ظرف را تا نیمه با آب خنک پر کنید و غذای گل بریده را به آب گلدان اضافه کنید تا به تازه ماندن گل­‌ها کمک کند. به علاوه می­‌توانید یک تا دو قطره سفید کننده اضافه کنید و از کدر شدن آب جلوگیری کنید.

سخن پایانی

تنوع بسیار بالای گل‌ها و گیاهان موجود در طبیعت، گل آرایی را به فرآیندی جذاب تبدیل کرده است. روش‌های فراوانی برای چیدمان این گل‌ها وجود دارد. در مقاله فوق به پنج روش از ترکیبات گل و گیاه و نحوه چیدمان گل آن اشاره شده است. شما می‌توانید با سفارش از هایپر گل، سبد گل مطابق با سلیقه خود را انتخاب و آن را تهیه کنید.

خرید آنلاین از فروشگاه هایپرفایر و فروشگاه هایپر گل

فیلم‌هایی برای عاشقان گل!

 

چیدمان گل در 9 مرحله ساده